מצעד החיים


מצעד החיים


מבוא

מצעד החיים, ממפעלי הנצחת השואה החשובים ביותר בעולם ואחד מאירועי הדגל של יום הזיכרון לשואה ולגבורה, חזר בשנת 2022 לצעוד על אדמת פולין, לאחר שנתיים של היעדרות בגלל מגיפת הקורונה. דבי תקשורת ניהלה את מערך התקשורת של המצעד, כמו בשבע השנים האחרונות. המטרה התקשורתית הייתה יצירת חשיפה איכותית לפני המצעד ובמהלכו בשימת דגש על הנושא: העברת לפיד הזיכרון מדור הניצולים לדורות הצעירים.

הסיפור

האתגרים שעמדנו בפניהם השנה היו רבים ומגוונים, המצעד כלל רק 3000 משתתפים במקום עשרות אלפי משתתפים, בעקבות הלחימה באוקראינה הסמוכה; מספרם של שורדי שואה, מעבירי לפיד הזיכרון, הולך ומתמעט כשבמקום כ-100 שורדים המשתתפים כמדי שנה צעדו הפעם רק שמונה. בשל כך עבודת איתור הסיפורים, ובניית עוגני התוכן הייתה ממוקדת מתמיד. גובשו תכנים חדשים ומותאמים לשיח התקשורתי הנוכחי ולסדר היום האקטואלי, ליווי תקשורתי למהלכים מחוללי יח"צ של מארגני המצעד ומינוף מערכות היחסים שנוצרו עם משתתפי מצעד החיים בעבר: משלחות העיתונאים, בעלי תפקידים ומובילי דעת קהל.

סיכום

מצעד החיים זכה לחשיפה תקשורתית רחבת היקף. משלחת הכתבים הקטנה, שהורכבה מכל כלי התקשורת המרכזיים בישראל, סיקרה ושידרה בשידורים חיים, לפני ומתוך המצעד עצמו לאורך כל היום. עדים, ניצולים ובני נוער סיפרו את סיפורם והעבירו את המסר החינוכי השנתי "Never means Never ". בסך הכול מצעד החיים 2022 זכה למעל ל-140 כתבות בכל הפלטפורמות, כולל כתבות במהדורות המרכזיות ועוד עשרות כתבות טלוויזיוניות בכל הערוצים ושעות השידור. המצעד עצמו הועבר בשידור חי בכל אתרי החדשות בישראל כאירוע המרכזי של יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות