מצעד החיים


מייצר סדר יום - בארץ ובעולם


מבוא

מצעד החיים הוא אחד האירועים המשמעותיים ביותר לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה מדי שנה. הוא מושך אליו עשרות אלפי משתתפים מכל רחבי העולם, בהם גורמים בכירים ואושיות ציבור משפיעות, ומסמל מעל הכל את ניצחון העם היהודי ותקומתו.


מצעד החיים הוא התכנית החינוכית הבינלאומית הגדולה ביותר, שפועלת במטרה להנחיל לדור הצעיר את ההיסטוריה של השואה ולהטמיע בעקבותיה ערכים אוניברסליים של מאבק בגזענות, סובלנות, קבלת האחר, התנדבות וערבות הדדית.


מאז המצעד הראשון שהתקיים בשנת 1988- למעלה מ-300,000 משתתפים מ-52 מדינות צעדו על סי הרכבת באורך 3 ק" מאושוויץ לבירקנאו כמחווה אילמת לאובדן הגדול ביותר בתולדות העם היהודי והאנושות.

הסיפור

כאירוע המתקיים במועד קבוע בלוח השנה, אחת הסוגיות המרכזיות המאפיינות את ההערכות למצעד החיים מדי שנה היא מציאת זוויות חדשניות ואקטואלית לחיזוק סיפור המצעד.
בהתאם לכך, אנו פועלים יחד עם הארגון להזמנת וגיוס מובילי דעה ומנהיגים מהעולם שישתתפו במצעד ויסייעו בהעברת המסר הרחב. בנוסף, אנו מגבשים ומלווים משלחת עיתונאים ייעודית הכוללת כתבים מכלל מערכות התקשורת המובילות, הישראליות והבינלאומיות כאחד. כמו כן, אנו שמים דגש על הבאת כתבים שטרם השתתפו במצעד על מנת שיוכלו לספר על היקפו והשפעתו מתוך החוויה הרגשית האישית והאותנטית שלהם.

סיכום

מדי שנה, מצעד החיים חולש על סדר היום ציבורי לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה וזוכה לחשיפה תקשורתית רחבה ביותר. בשל המסר הגלובאלי ובאמצעות מגוון סיפורים אישיים מעוררי השראה, המצעד מוביל את השיח בכל הנוגע לשימור זיכרון השואה, חינוך לערכים הומאניים וטיפוח דור ההמשך לאורם.

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות