בכירה של PayPal העולמית שובה את מבקרי כנס Technovation בתל אביב

"אחד המחסומים העיקריים לאימוץ הזדמנויות והשגת הצלחה הוא היעדר ביטחון – פחד.  כולנו גילינו כי בשלב מסוים בקריירה, הרגשנו לא ראויים או חסרי הכשרה מתאימה לתפקיד אותו רצינו", אמרה לואיז פלאן, סמנכ"ל תפעול עולמי ב-PayPal בהרצאה מעוררת השראה שהתקיימה בכנס Technovation של העיתון TheMarker בתל אביב.

פלאן סיפקה לקהל השראה במילות חכמה שהתבססו על הניסיון האישי שלה, דרכן חשפה את הלקחים אותם למדה במהלך הקריירה שלה: להתגבר על פחדים, להבין כי כולם חשים חוסר ביטחון – החל מהעובד הזוטר ביותר ועד המנהל הבכיר ביותר – ותמיד לשאוף ללמוד מ"כישלונות מדהימים".

"ההתרגשות אינה בעיה," היא אמרה, "כי אחד היתרונות בהתרגשות כאשר אתם חדשים בתחום הוא שאתם יכולים לשאול שאלות שייתכן שלא נשאלו על ידי אחרים או לגשת לבעיה מזווית אחרת. הכי חשוב הוא להתמקד בהליך הלמידה."

כאחת הנשים המשפיעות ביותר בקהילת ההיי-טק העולמית, פלאן גם התייחסה באופן ספציפי ליזמיות, תוך שהיא עודדה אותן לצאת מאזור הנוחות שלהן ולאתגר את עצמן וליטול סיכונים. "הייתי אומרת לכל אישה, בכל בוקר כשאת מתעוררת, במקום לצרוך כפית קפה – קחי כפית ביטחון."

פלאן גדלה במשפחה בת 17 ילדים בכפר באירלנד והיא הוסמכה כאחות – קריירה בה לא עסקה מעולם. היא חזרה ללמוד משפטים וכלכלה. "הלכתי ל-16 ראיונות כדי להתקבל לעבודה ב-PayPal – לא הייתי כל כך טובה, תנאי ההעסקה לא היו כל כך טובים," היא נזכרה. היום, לאחר 11 שנים, פלאן ממונה על 2,600 עובדים באירופה, המזרח התיכון ואפריקה במטרה להוביל את השינויים הכספיים והפיננסיים החולשים על העולם.

כנס Technovation של העיתון TheMarker הוא אחד מכנסי ההיי-טק הבינלאומיים המובילים בישראל, הנערך על ידי אחד השחקנים הכלכליים המשמעותיים בתקשורת הישראלית, TheMarker.  מדי שנה, הכנס מושך אליו יזמים ומובילי דעה בכירים בתעשייה לדיון בפלטפורמות טכנולוגיות חדשות, בפוטנציאל שלהן ובשילובן האפשרי עם ענקי טכנולוגיה כמו גם ההשלכות שבשילוב זה על חיי היום יום שלנו.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות