בעולם הענקים: כך משיקים אירוע כדורסל

כולנו מרגישים לעיתים קטנים. בין אם בעמידה מתחת לצוק, בצפייה מעלה למגדל גבוה או בהשתתפות באירוע המתקיים עם עשרות אגדות כדורסל. כל אחד היה מרגיש קטן בנוכחות ענקים – מכל בחינה שהיא –מיקי ברקוביץ', דורון ג'מצ'י, בועז ינאי, גור שלף, עמרי כספי ועוד.

הענקים האלו התאספו בערב חם ולח במלון הילטון תל אביב לציון אירוע מרגש בהיסטוריה של הספורט הישראלי: אירוח אליפות היורובאסקט לשנת 2017.  מאז נודע שישראל נבחרה לארח את הטורניר בפעם הראשונה בהיסטוריה , אירוע בעל שיעור קומה, סצינת הכדורסל המקומית מבעבעת. ההכנות נכנסו מייד להילוך גבוה, אך השקת החגיגות באופן ראוי חייבה אירוע גאלה יוקרתי.

לצד חברים בהיכל התהילה של הכדורסל הישראלי, משך אליו האירוע מכובדים רבים – לרבות שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, יו"ר איגוד הכדורסל הישראלי, עמירם הלוי ורבים אחרים. גם התקשורת נסחפה בהתלהבות עם השתתפות של כ-30 כתבים שסיקרו את האירוע ואכלו סשימי – לא בהכרח בסדר הזה.

לפני שהמכובדים הוזמנו לשאת דברים, נערכה הצגה רשמית של נבחרת שגרירי היורובאסקט – עשר אגדות כדורסל שאינם חולקים חדר לעיתים קרובות.  השגרירים שהתאספו לאירוע היו טל ברודי, בועז ינאי, מיקי ברקוביץ', דורון ג'מצ'י, גור שלף, טל בורשטיין ושמעון אמסלם.  הרשימה כללה כוכבים נוספים שלא יכלו להשתתף, בהם מאיר טפירו, נדב הנפלד ותומר שטיינהאור.  אוהדי הכדורסל לא הצליחו להסתיר את ההתרגשות שלהם למראה הספורטאים הללו, אשר התנדבו להפיץ את בשורת הטורניר הקרב.

השרה רגב יצאה בהכרזה חשובה בעניין הפחתה צפויה במחירי הכרטיסים.  עומרי כספי, נציגנו ב-NBA, סיפר התרגשות שישחק בטורניר האירופי החשוב ביותר בפני הקהל הביתי שלו. לצד הבמה עמד אורח כבוד מבטיח נוסף: גביע היורובאסקט האמיתי והמקורי, אשר יוענק לאלופי היבשת לאחר משחק הגמר בטורקיה. כספי, הקפטן שלנו, התעכב ליד הגביע.  האם יזכה להחזיק בו שוב בספטמבר?

שינוי גודל גופנים
ניגודיות