כ-122 מיליון שקל גויסו בערב ההצדעה השנתי לחיילי צה"ל של ארגון ה-FIDF

ביום שני, 23/10/17, התקיים במלון הילטון מידטאון בניו יורק ערב ההצדעה השנתי לחיילי צה"ל של ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית ובפנמה (FIDF). באירוע השתתפו כ-1,200 אורחים מרחבי ארצות הברית, ביניהם פילנתרופים ואנשי עסקים מהמשפיעים בכלכלת ארה"ב, כמו גם אורחים מישראל, שכללו נציגים בכירים מצמרת מערכת הביטחון.

 

האירוע השנה התקיים בסימן "מצדיעים לגיבורי מערכות ישראל" ונכחו בו דובר הכבוד של הערב, מפקד חיל האוויר היוצא האלוף אמיר אשל, כ-25 חיילים ומפקדים המשרתים כיום במגוון יחידות צה"ל ותזמורת צה"ל, ויוצאי צבא שנלחמו לאורך השנים במערכות ישראל.

עוד השתתפו באירוע: דני דנון, שגריר ישראל באו"ם; דני דיין, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק; ד"ר מרים ושלדון אדלסון; האלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, מנכ"ל ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF); ארתור סטארק, יו"ר הארגון; פיטר ויינטראוב, נשיא הארגון ויו"ר ערב ההצדעה; ומגישת ערוץ הטלוויזיה האמריקאי Fox Business News, ליז קליימן, שהנחתה את הערב.

 

"מאז הקמתה, נאבקת מדינת ישראל על זכותה להתקיים כמדינה חופשית ולהבטיח את ביטחון תושביה ואזרחיה. היכולת להתקיים כמדינה חופשית ובטוחה נתונה בראש ובראשונה לקיומו של צבא חזק ומוסרי", אמר מנכ"ל ארגון FIDF, האלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר. "בערב זה, שבסימן הצדעה לגיבורי מערכות ישראל, אנו מצדיעים ללוחמים וללוחמות שלקחו חלק במאבק המתמשך של מדינת ישראל. כל אחד מהם הוא חולייה נוספת בשרשרת הגבורה של צה"ל ומדינת ישראל לאורך הדורות, וכולנו חבים להם תודה עמוקה. בעוד שמשימתם היא לשמור על הבית, משימתנו כארגון ה-FIDF היא לדאוג להם".

 

במהלך הערב ציינו 50 שנה למלחמת ששת הימים כשטייס חיל האוויר האגדי, דני שפירא, שהיה מבין הראשונים להגן על שמי הארץ, שיתף את סיפורו עם הנוכחים. האלוף אמיר אשל דיבר על האתגרים הביטחוניים הניצבים בפני המדינה על שלל גזרותיה והחידושים הטכנולוגיים האחרונים בחיל האוויר, כולל רכישת מטוסי הקרב F-35. "מטוסי אדיר משנים את כללי המשחק, הם משדרגים את חייל האוויר כמה רמות , ואת צה"ל כולו שהופך להיות צבא הרבה יותר טוב" אמר אשל.

 

אמיר עופר, שהשתתף במבצע אנטבה והיה החייל הראשון שנכנס לטרמינל שדה התעופה והכריז בפני 102 החטופים הישראלים שחיילי צה"ל הגיעו לשחררם, דיבר אף הוא בערב ולא השאיר עין יבשה באולם.

 

ערב ההצדעה השנתי בניו יורק הוא אירוע גיוס התרומות המרכזי של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב. השנה, נתרמו למען רווחת חיילי צה"ל מעל 35 מיליון דולר במהלך האירוע. בין התרומות המובילות: ד"ר מרים ושלדון אדלסון המשיכו את תרומתם הנדיבה לארגון ותרמו 7 מיליון דולר, עמותת אור לחייל תרמו 2 מיליון דולר, חברי המנהיגות הצעירה סניף ניו יורק תרמו 1.5 מיליון דולר, קרן ג'נסיס ,מסע ישראלי, ארגון נפש בנפש, תרמו כל אחד מיליון דולר.

 

קרדיט צילום: שחר עזרן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות