לרגל חגיגות ה-70: נשיא המדינה יעמוד בראש "מצעד החיים"

נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין יצעד בראש מצעד החיים, שיתקיים השנה במעמד מיוחד לציון 30 שנה למפעל ו-70 שנה למדינה, יחד עם כל הצמרת הביטחונית של מדינת ישראל. משלחת הנשיא תשתתף בטקס המרכזי לציון יום השואה והגבורה בתום הצעדה מאושוויץ לבירקנאו.

 

מצעד החיים הוא התכנית השנתית הבינלאומית הגדולה ביותר, שמביאה עשרות אלפי צעירים מכל רחבי העולם לפולין וישראל למסע אינטנסיבי ומטלטל "משואה לתקומה". מדובר בפרויקט חינוכי עצמאי אשר שם לפניו את המטרה להנחיל לדור הצעיר את ההיסטוריה של השואה ולהטמיע לאורה ערכים של סובלנות, קבלת האחר, התנדבות וערבות הדדית.

 

מאז המצעד הראשון שהתקיים בשנת 1988- למעלה מ-300,000 משתתפים, מ-52 מדינות צעדו על פסי הרכבת באורך 3 ק"מ מאושוויץ לבירקנאו כמחווה אילמת לאובדן הגדול ביותר בהיסטוריה של העם היהודי והאנושות. במהלך 30 השנה האחרונות, צעדו במצעד נשיאי ישראל וראשי ממשלות ישראל, חברי כנסת רמטכ"לים, מפכ"לים, נשיאים ושרי חינוך מהעולם, אנשי רוח, תרבות ומשפט.

 

נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין אמר כי, "לכל אחד מאיתנו יש מספר על היד, אך לא מאושוויץ באנו ולא לאושוויץ אנחנו הולכים. במצעד החיים נצעד יחד בגאווה, בכירי מערכת הביטחון, בני נוער, קצינים וחיילים, כאשר שורדי השואה הולכים לפנינו, בראש המחנה. כל צעד קטן שלנו במצעד הזה הוא צעד גדול בהיסטוריה של העם היהודי. עם שיונק משורשיו, שזוכר את בניו ובנותיו וצועד אל עתידו, גאה ובטוח."

 

"התעצמותם של קולות אנטישמיים וגזעניים בעולם לאחרונה מוכיחים עד כמה התכנית החינוכית של מצעד החיים חשובה והכרחית הן בלימוד והנצחת זיכרון השואה והן להעצמת והטעמת ערכים של סובלנות וקבלת האחר, " מדגיש יו"ר מצעד החיים ד"ר שמואל רוזנמן והוסיף, "במלאת 30 שנה, אנו שמחים וגאים שנשיא המדינה נתן הסכמתו לצעוד יחד עם ראשי מערכת הביטחון בראש עשרות אלפי הצעירים במצעד החיים ולהעביר את המסר כי העולם חייב לקחת אחריות ומחויבות משותפת שלעולם לא עוד."  

 

במסגרת התכנית, מבקרים משלחות בני נוער שונות, של יהודים ולא יהודים כאחד, בגטאות, אנדרטאות, ומחנות ההשמדה, בסיור שמגיע לשיאו במצעד בין אושוויץ לבירקנאו ובסופו מתקיים הטקס המרכזי לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה. לאחר מכן, ממשיכים ממשתתפי מצעד החיים במסעם מפולין לשבוע לימודי בישראל, ששיאו בחגיגות יום העצמאות בארץ.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות