קמפיין חדש של איגוד האינטרנט הישראלי מציג מבוגרים מקללים ברשת- וכיצד ילדים מקבלים מודל לחיקוי

בסרטון שהפיק איגוד האינטרנט הישראלי נגד הבריונות והשיח האלים ברשת התבקשו בני נוער להקריא תגובות פוגעניות ומרושעות שנכתבו על ידי מבוגרים.

"בחורה דוחה"; "שמן מכוער"; "יותר גרוע מהיטלר" – את הטוקבקים הארסיים הללו מקריאים בני נוער לעיני המצלמה בפנים חתומות בקמפיין חדש של איגוד האינטרנט הישראלי לרגל שבוע האינטרנט הבטוח.

בסרטון, בני הנוער מופתעים לגלות שהקללות והנאצות שהם מקריאים נכתבו על ידי מבוגרים. כאשר בשלב הבא נכנסים לחדר אחיהם הצעירים יותר, בני הנוער הנבוכים מסרבים להמשיך ולהקריא את התגובות המרושעות בנוכחותם.

"לא הוגן לצפות מילד או מתבגר להימנע משפה בוטה ואלימות מילולית כשהשיח סביבו בריוני ופוגעני", אמר מנכ"ל איגוד האינטרנט הישראלי, עו"ד יורם הכהן. "השיח האלים, חוסר הסבלנות וחוסר הסובלנות אינם נחלת הרשת בלבד והילדים שלנו לומדים מאתנו איך להתנהג ולהתבטא.. ילד שרואה את הוריו, או מבוגרים אחרים, מתבטאים בבוטות בטוקבק, פוסט, הודעה בווטסאפ, או מול המורה, מול הרופא, מול הורה או חבר אחר, יאמץ ככל הנראה את אותה התנהגות".

מניתוח הפניות המגיעות למרכז לאינטרנט בטוח של איגוד האינטרנט, עולה כי כ-65% מהפניות עוסקות בתוכן פוגעני לסוגיו השונים, החל מאלימות מילולית, דרך לשון הרע ובריונות וכלה בהפצת תוכן מיני.

לצפייה בסרטון, לחץ כאן.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות