תוצרת כחול לבן: הושקו מעבדי דור 8 של אינטל שפותחו בישראל

אינטל השיקה היום (שני) את הדור השמיני של מעבדי Intel Core, שמציעים שיפור חסר תקדים של עד 40% לעומת הדור הקודם של המעבדים, שיצא רק לפני שנה. המעבדים, שמיוצרים תחת שם הקוד Kaby Lake Refresh, תוכננו ופותחו בעיקר בישראל, ובשיתוף ארה"ב.

"מעבדי דור 8 מהווים הישג יוצא דופן", אמר בריאן קרזניץ, מנכ"ל אינטל. "הצלחנו להציג שיפור משמעותי בביצועים, מבלי לפגוע בביצועי חיי הסוללה. החדשנות מאחורי המעבדים מדגימה היטב איך אינטל, יחד עם שותפים, מעצבים את חווית עתיד המחשוב".

השיפור הדרמטי בביצועי מעבדי הדור השמיני של אינטל מתאפשר בזכות התצורה החדשה של ארבע ליבות (quad core), בפעם הראשונה גם עבור מחשבים ניידים (לפטופים); מיקרו-ארכיטקטורה חסכונית בחשמל; טכנולוגיית עיבוד מתקדמת ומגוון רחב של אופטימיזציות בסיליקון. הקפיצה הטכנולוגית לא פגעה בחיי הסוללה. כך, למשל, משתמשים יוכלו לצפות בתכני וידאו בסטרימינג, באיכות 4K UHD, במשך עד 10 שעות בטעינה אחת.

המעבדים החדשים יביאו לשיפור משמעותי במגוון שימושים נוספים. לדוגמה, מהירות עריכת מצגת תמונות עם מעבדי הדור השמיני גבוהה בעד 48% יותר מהדור הקודם. עריכת וידאו מהירה עד פי 14.7. לשם ההמחשה, עבודה של 45 דקות במחשב בן חמש שנים תימשך כעת שלוש דקות בלבד.

"זו רק ההתחלה", הבטיח מנכ"ל קבוצת המחשוב. "מעבדי הדור השמיני ימשיכו להגיע בחודשים הקרובים והמעבדים הראשונים למחשבים שולחניים יגיעו בסתיו. אחריהם יגיעו מעבדים ללקוחות עסקיים ומגוון רחב של אפשרויות נוספות למגזרי שוק שונים. משפחת הדור השמיני תכלול גם כמה מהמוצרים הראשונים שלנו בעובי 10 ננומטר".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות